MI alapú, digitális alkalmazások fejlesztése segíti egészségesebb és fenntarthatóbb táplálkozási szokások kialakítását.
A WiseFood projekt célja olyan mesterséges intelligencián alapuló, digitális alkalmazások fejlesztése, amelyek lehetővé teszik az emberek számára, hogy egészségesebb és környezetileg is fenntarthatóbb táplálkozási szokásokat alakítsanak ki.
A fejlett technológia, a szakértői tudás és a gyakorlati használhatóság ötvözésével a projekt célkitűzése, hogy:
- Személyre szabott megoldásokat kínáljon a felhasználók számára
- Felhasználóbarát alkalmazásokat alakítson ki, amelyek könnyen inegrálhatóak a mindennapi életbe
- Fókuszba helyezze a fenntarthatóságot és ezáltal előmozdítsa a környezettudatos táplálkozási szokások kialakítását
- Összehangolja a nemzeti táplálkozási és fenntarthatósági törekvéseket az egyéni fogyasztási szokásokkal
A személyre szabott megoldásokat három alkalmazás segíti:
- FoodScholar: A táplálkozással, egészséggel és fenntarthatósággal kapcsolatos megbízható adatok felfedezése a mesterséges intelligencia felhasználásával
- RecipeWrangler: Receptek elemzése tápérték és környezeti hatás szempontjából, emellett egészségesebb, fenntarthatóbb alternatívák felajánlása.
- FoodChat: Személyre szabott étkezési tervek és receptjavaslatok, amelyek csökkentik az élelmiszerpazarlást és kiemelten kezelik a környezeti szempontokat.
A projekt 3 Living Lab-et működtet majd Írországban, Szlovéniában és Magyarországon. Az magyarországi Living Lab-et az ESSRG, a Maradék Nélkül Alapítvánnyal karöltve fogja koordinálni, annak érdekében, hogy minél diverzebb társadalmi csoportokat tudjon bevonni az együttműködésbe ezáltal biztosítva azt, hogy a WiseFood megoldások relevánsak, adaptálhatóak és széles körben alkalmazhatóak legyenek.
Minden fontos további információ megtalálható a projekt honlapján és a közösségi média csatornáin, például a LinkedIn-en.