Innovatív megoldások a biodiverzitásért és a méltányosságért

Társadalmi, gazdasági és politikai folyamatok átalakítása a biodiverzitás és a társadalmi méltányosság támogatására.

A DAISY (DigitAl, TechnologIcal and Social innovation mixes enabling transformation for biodiversity and equitY) projektben azt vizsgáljuk, hogy az innovációk, szabályozások, pénzügyi ösztönzők és társadalmi normák miként járulhatnak hozzá a rendszerszintű változáshoz a biológiai sokféleség és társadalmi méltányosság érdekében. A projekt feltérképezi és értékeli a kulcsfontosságú társadalmi, politikai és gazdasági folyamatokat, azonosítja a mezőgazdaság, az energia, az oktatás és a városfejlesztés területén megjelenő innovációkat, valamint transzformatív beavatkozási keverékeket (TIM-eket) dolgoz ki és tesztel gyakorlati, politikai és személyes szinteken.

Esettanulmányok, workshopok és interdiszciplináris kollaboratív kutatás révén a DAISY bevonja a civil társadalmat, a döntéshozókat és az üzleti szereplőket a transzformatív változás kiterjesztésébe. A projekt konkrét szakpolitikai ajánlásokat fogalmaz meg, valamint megerősíti a tudomány és gyakorlat közötti kapcsolati hálózatokat, biztosítva ezzel a biodiverzitás és a társadalmi méltányosság hosszú távú előmozdítását.

Feladatok:

Kutatóink a hároméves projekt során számos feladatban részt vesznek, kiemelt szerepet vállalva a transzformatív változást elősegítő amplifikációs folyamatokban (T4.3) és a tudáscsere hatékonyságának növelésében online tanulási lehetőségek révén (T5.4).

Az ESSRG feladatai közé tartozik a párbeszéd és a tudásmegosztás előmozdítása online tanulási platformokon, képzéseken és interaktív workshopokon keresztül, miközben támogatja a biodiverzitással kapcsolatos innovációk amplifikációját. A projekt során célzott párbeszéd folyamatok, esettanulmányok közötti találkozók és egy nemzetközi matchmaking esemény révén összekapcsoljuk a helyi szereplőket, döntéshozókat és innovátorokat. A meglévő hálózatok és tanulási platformok kihasználásával a DAISY elősegíti a kapacitásépítést, támogatja a tapasztalatcserét és felgyorsítja a transzformatív megoldások elterjedését a biodiverzitás és a társadalmi méltányosság érdekében.

Esettanulmány: A DAISY projektben egy esettanulmányt is vezetünk, amely épít egy korábbi projekt, a Contracts2.0 tapasztalataira. Ebben az esettanulmányban az első magyarországi, eredményalapú agrártámogatási rendszer kialakítását és lehetséges bevezetését vizsgáljuk és támogatjuk az Őrség térségében.A társadalmi és technológiai dimenziók elemzésével és fejlesztésével célunk, hogy ezeket az innovációkat gyakorlati, politikai és személyes szinten is kiterjesszük, elősegítve a tudás cserét, a szakpolitikai integrációt és a gazdálkodók szemléletváltását a biodiverzitás megőrzése érdekében.

 

 

A projekt a Coventry University vezetésével az Európai Unió Kutatási és Innovációs Finanszírozási Programja a “Horizon Europe” támogatásával valósul meg (HORIZON-CL6-2024-BIODIV-01), Grant Agreement szám: 101181857.

Projektek

Összes megtekintése »

Adatalapú döntések az egészséges táplálkozásért

MI alapú, digitális alkalmazások fejlesztése segíti egészségesebb és fenntarthatóbb táplálkozási szokások kialakítását.

Bővebben...

Vad rokon növényfajok a fenntartható mezőgazdaságért

A vad rokon növények hozzájárulhatnak a változatosabb, fenntarthatóbb és táplálóbb élelmiszerek biztosításához.

Bővebben...

A hüvelyes növények előnyei

A hüvelyes növények és a hüvelyes alapú termesztési rendszerek által nyújtott ökoszisztéma-szolgáltatások előnyeinek értékelése

Bővebben...

Összehangolt földhasználati stratégiák

A mielőbbi és összehangolt fellépés megállíthatja és visszafordíthatja a fenntarthatatlan földhasználatot és a földkészletek túlzott kiaknázását. Ehhez azonban gyors, egyidejű és összehangolt fellépésre van szükség a földhasználati döntéshozatalban érintett különböző döntéshozók részéről.

Bővebben...