Éghajlatváltozás okozta egészségügyi veszélyek enyhítése

Az éghajlat, az egészség és az ökoszisztémák közötti kapcsolatrendszert vizsgáljuk.

TRIGGER projektünk (SoluTions foR mItiGatinG climate-induced hEalth tReaths) 15 országban 22 partner részvételével létrejött interdiszciplináris vizsgálat az éghajlatváltozás káros hatásainak (hőhullámok, légszennyezés, aszályok) egészségügyi kérdéseiről.

A vizsgálat három pilléren nyugszik: i) transzdiszciplináris vizsgálatok a rendszerszintű tudás kiépítése érdekében, ii) a kutatási eredmények integrálása és felhasználhatósága, valamint iii) gyakorlati know-how és működőképes eszközök kifejlesztése az éghajlatváltozással kapcsolatos, az emberi egészséget fenyegető kockázatok nyomonkövetésére, előrejelzésére és mérséklésére.

A TRIGGER projektben 5 éghajlat-egészségügy laboratórium létrehozására a cél, amelyek állampolgárok, gyakorlati szakemberek, döntéshozók közös alkotási folyamatára építenek.

A projekt a European Health and Digital Executive Agency (HADEA) támogatásának köszönhetően valósul meg (szerződésszám 101057739) 2022. szeptember 1. és 2027. február 27. között. Koordinátor: Alma Mater Studiorum – Universitá di Bologna.

Projektek

Összes megtekintése »

Vad rokon növényfajok a fenntartható mezőgazdaságért

A vad rokon növények hozzájárulhatnak a változatosabb, fenntarthatóbb és táplálóbb élelmiszerek biztosításához.

Bővebben...

A hüvelyes növények előnyei

A hüvelyes növények és a hüvelyes alapú termesztési rendszerek által nyújtott ökoszisztéma-szolgáltatások előnyeinek értékelése

Bővebben...

Összehangolt földhasználati stratégiák a klímaváltozás és a biológiai sokféleség csökkenésének kezeléséért

A mielőbbi és összehangolt fellépés megállíthatja és visszafordíthatja a fenntarthatatlan földhasználatot és a földkészletek túlzott kiaknázását. Ehhez azonban gyors, egyidejű és összehangolt fellépésre van szükség a földhasználati döntéshozatalban érintett különböző döntéshozók részéről.

Bővebben...

Az ellenállóbb európai erdőkért

A FORWARDS projekt egy olyan páneurópai monitoring és értékelő eszközt hoz létre – a ForestWard Observatory-t –, amely képes lesz bemutatni a klímaváltozás erdőkre gyakorolt hatását, és segíteni a döntéshozókat az erdőgazdálkodási döntések meghozatalában.

Bővebben...